В переважній більшості публікацій на тему конфліктів звучить заклик розмовляти один з одним. Але заклик закликом, а що робити, якщо не розмовляється? Що робити, якщо обидва чи хтось один не йде на розмову?
Деякі можливі відповіді на ці питання є у публікації «Когда выгодно обижаться?» Ще однією з можливих причин небажання партнера спілкуватися може бути ТРЕТІЙ УЧАСНИК.
Дві дійсно близькі людини не можуть довго не спілкуватися, якщо в неспілкуванні немає особистої зацікавленості. Сильні емоції не можуть довго тривати. До того ж негативні емоції — дуже енерговитратний процес. Отже сильна негативна емоція не може бути довгою, якщо її не підживляти особистою або чиєюсь вигодою. В організмі просто спрацює захист.
Тому якщо двоє близьких людей хочуть спілкуватися – вони незабаром після конфлікту шукатимуть способів примирення.
Якщо ж неспілкування триває довго, у вас вже є бажання спілкуватися, а у партнера – жодних ознак, як варіант – пошукайте ТРЕТЬОГО. Можливо в тривалості вашої сварки хтось зацікавлений. Або просто хтось несвідомо шкодить.
Явною ознакою наявності ТРЕТЬОГО УЧАСНИКА є піднесений настрій мовчазного партнера в постконфліктний період. Це швидше за все означає, що у нього є підтримка цієї третьої сторони, зацікавленої у вашому конфлікті.
Як виявити? Якщо партнери дійсно хочуть помиритися — це нескладно. Достатньо виписати імена тих, хто комусь одному з вас або обом розказував щось нехороше про вас. Все має бути чесно. А далі постерігайте, аналізуйте.
Дивіться самі, наскільки реальним є написане для вас. Застосовуйте тільки якщо згодні та усвідомлюєте істинність. Але робіть все акуратно, включаючи здоровий глузд, пам’ятаючи про екологічність та бережливість у відносинах. Помилитися може кожен і навішати несправедливих ярликів.