Лабораторна робота №4 Компресори

Системи приводів

Для живлення стисненим повітрям пневматичних систем використовують компресори, які виробляють стиснуте повітря під тиском 0,4…0,8МПа, в більш рідких випадках до 1…1,6МПа.

За принципом роботи розрізняють компресори поршневі, пластинчасті, мембранні, гвинтові, турбінні. За принципом дії вони аналогічні відповідним  насосам. Найбільш широко застосовують поршневі і пластинчасті компресори. Поршневі компресори можуть бути одноступінчастої та багатоступінчастої дії, коли повітря проходить кілька ступенів стискання.

Принцип дії поршневого компресора відповідає роботі поршневого насоса кулачкового ексцентрикового типу (рис. 4.1, а). При переміщенні поршня 1 вправо в лівій порожнини циліндра створюється розрідження. При цьому клапан 2 закритий, а клапан 3 відкривається і пропускає повітря з всмоктувального патрубка А в циліндр. При зворотному переміщенні поршня 1 починається стискання повітря. Клапан 3 закривається, а клапан 2 відкривається і пропускає повітря в пневмосистему по каналу Б.

Лабораторна робота №4 Компресори

Рисунок 4.1 – До опису принципу роботи поршневого компресора одинарної а) та подвійної дії б): 1 – поршень, 2, 3, 4, 5 – клапани

Часто компресори поршневого типу можуть бути подвійної дії, коли для отримання стисненого повітря використовуються обидві порожнини циліндра (рис. 4.1, б). При переміщенні поршня 1 вправо в лівій порожнини циліндра відбувається такт всмоктування повітря через клапан 2, а в правій — стиснення з випуском повітря через клапан нагнітання 4. При переміщенні поршня вліво, в лівій порожнини здійснюється стиснення повітря і випуск його через клапан нагнітання 1, а в правій порожнині — всмоктування повітря через клапан 5. Таким чином, при роботі компресора за цією схемою за один робочий хід відбуваються два такти нагнітання і всмоктування.

Для отримання високого тиску стисненого повітря (понад 1 МПа) можуть використовуватися компресори багатоступінчастої дії. На рис. 4.1, в, представлений поршневий компресор двоступінчастої дії. У лівому циліндрі відбувається попереднє стиснення повітря, який витісняється на вхід правого циліндра. При переміщенні поршня 1 вниз стиснене на першій ступені повітря проходить в порожнину циліндра через всмоктуючий клапан 3. При зворотному переміщенні здійснюється додаткове (вторинне) стиснення повітря і його випуск в пневмосистему через нагнітальний клапан 2.

Дивитись відео «Принцип роботи роторно-пластинчастого компресора»

Дивитись відео «Компресори»

Дивитись відео «Гвинтовий компресор»

Оцените статью
( 3 оценки, среднее 4.33 из 5 )
Поделиться с друзьями
Сергій Сапон
Добавить комментарий